Ciekawe inspiracje

Jak wybrać najlepsze obuwie zimowe dla dziecka?

Ferie w Polsce już się zaczęły. Niektóre dzieci pojadą na obóz i zimowisko, inne na narty z rodzicami. Część dzieci zostanie na ferie w mieście – ale czy to oznacza piżamę i kapcie przez całe dwa tygodnie? O nie! Są ferie, jest zabawa! I jest ŚNIEG ? Zbyt długo zima płatała nam figle by teraz z niego nie skorzystać.

 

Udane ferie = sanki, puchówka, wełniana czapka + BUTY

Najważniejszym elementem dziecięcej, zimowej garderoby są buty. To ich jakość zdecyduje jak długo nasze dzieci będą cieszyć się zabawą na śniegu. Wybór właściwego obuwia zimowego dla naszej pociechy nigdy nie powinien być kwestią przypadku.

Najlepsze zimowe obuwie musi CHRONIĆ przed urazami, WSPIERAĆ naukę chodzenia u najmłodszych, UTRZYMYWAĆ ciepło i być ODPORNE na warunki pogodowe ( WODOODPORNE).

śniegowce buty bartek

 

Pierwszym kryterium przy wyborze obuwia dziecięcego są jego walory estetyczne. Warto zwrócić uwagę na sposób odszycia oraz pojedyncze elementy cholewki. Oceńmy kształt buta, to w którym miejscu but jest elastyczny, czy jego cholewka jest miękka.

Najważniejszym dla prawidłowego rozwoju stopy jest tylna część buta, tzw. tylnik. Powinien on być sztywny dla utrzymania prawidłowego ruchu kolan i jednocześnie na tyle plastyczny, aby dziecko mogło swobodnie się poruszać. Zwróćmy uwagę na wysokość cholewki. Odpowiednią izolację i ciepło zapewnią buty za kostkę.

Bardzo ważna jest podeszwa buta zimowego – powinna być solidna i zapewnić dziecku odpowiednią stabilność i bezpieczeństwo. Nacisk stopy powinien rozkładać się równomiernie. Spód buta musi być wykonany z elastycznego materiału, który pozwoli dziecku na swobodne zginanie palców.

W tym roku nasz wybór padł na śniegowce renomowanej firmy BARTEK. Buty uszyto ze skóry pozbawionej chromu, formaldehydu, barwników azotowych (składników powszechnie stosowanych w masowej produkcji butów). Dzięki wprowadzonej membranie umieszczonej pomiędzy warstwą wierzchnią cholewki a podszewką buty mają całkowicie wodoodporne właściwości. Do ocieplenia wykorzystano naturalną wełnę owczą – materiał najbardziej przyjazny człowiekowi. Należy pamiętać, że stopa dziecka poci się dużo bardziej niż dorosłego. W zimie jest to szczególnie niebezpieczne. Dlatego tak ważny jest wybór obuwia z odpowiednią naturalną podszewką, która trzyma ciepło, a jednocześnie nie dopuszcza do zawilgotnienia (co jest przyczyną przeziębień i grzybicy).

 

buty_bartek

 

bartek_sniegowce

Nasze “zimówki” testujemy od miesiąca. Zapewniają  naszemu dziecku komfort, wygodę i bezpieczeństwo.  Królicze, ozdobne futerko jest odpinane co pozwala zmieniać ich wygląd w zależności od okazji. Ich właścicielka jest z nich bardzo zadowolona ? Śniegowce objęte są trwającą w Chwali Piętce promocją! Możecie je kupić z 20% obniżką ?https://chwalipietka.pl/produkt/bartek-sniegowce-ocieplane-welna-owcza-membrana-brtx-27769-bat/

Bartek_buty

Jeśli macie pytania to piszcie w komentarzach. Pozdrawiamy i uciekamy na sanki. Zimo trwaj – ferie bez śniegu się nie liczą!

Jedna myśl na “Jak wybrać najlepsze obuwie zimowe dla dziecka?

  1. Klaudia pisze:

    Pomocny artykuł, dzięki!

Komentowanie zablokowane