REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO CHWALI PIĘTKA
I. Postanowienia ogólne

1. Regulamin określa zasady zawierania umów sprzedaży towarów za pośrednictwem sklepu internetowego www.chwalipietka.pl . Określa prawa i obowiązki sklepu internetowego oraz Klienta, a także zasady gwarancji, zwrotu towaru i postępowania reklamacyjnego.

2. Wszystkie ceny podane w sklepie wyrażone są w złotych polskich i są cenami brutto (czyli zawierają podatek VAT).

3. Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta, po potwierdzeniu przyjęcia tego zamówienia przez obsługę sklepu internetowego www.chwalipietka.pl (telefonicznie lub pocztą elektroniczną).

4. Transakcje dokumentowane są paragonem fiskalnym lub na życzenie klienta fakturą Vat.

5. Przeniesienie prawa własności do rozporządzania towarem jako właściciel następuje z chwilą wydania towaru pracownikowi firmy kurierskiej.

6. Sklep internetowy dokłada wszelkich starań, aby zdjęcia i opisy towarów były zgodne z ich rzeczywistymi cechami. W związku z tym, że ustawienia wyświetlania jak również parametry poszczególnych monitorów mogą różnić się od siebie, sklep internetowy nie odpowiada za możliwe różnice w gamie kolorystycznej między faktycznym wyglądem produktu, a obrazem wyświetlanym na monitorze Klienta.

7. Wykorzystywanie przez osoby trzecie nazwy Sprzedającego, logo sklepu, materiałów, zdjęć, tekstów oraz innych niż materiały składników sklepu (w tym materiałów graficznych sklepu oraz układu i kompozycji sklepu – tzw. layout) jest zabronione. Ich wykorzystanie jest możliwe na podstawie wyraźnej pisemnej zgody Sprzedającego.

II. Zawarcie umowy i realizacja zamówienia

1. Zamówienia można składać wyłącznie za pośrednictwem sklepu internetowego www.chwalipietka.pl

2. W przypadku złożenia zamówienia za pośrednictwem sklepu internetowego Klient wypełnia formularz zamówieniowy. W kolejnych krokach wybiera adres dostawy i formę płatności. Pole komentarza służy do przekazania dodatkowych informacji obsłudze sklepu. System informatyczny automatycznie przesyła dane dotyczące zamówienia (lista zamówionych produktów, należna kwota, podane adresy) na podany przez Klienta w formularzu rejestracyjnym adres e-mail. Pocztą elektroniczną przekazywane są także informacje od obsługi sklepu dotyczące zmiany statusu zamówienia (kolejnych etapów realizacji zamówienia).

3. Sklep może odmówić realizacji zamówienia, którego rzetelności nie udało się potwierdzić. Zamówienie za pobraniem w kwocie wyższej niż 350 zł może zostać anulowane przez Sklep, jeśli zachodzi obawa że przesyłka nie zostanie odebrana lub jeśli zamówiony towar jest “sezonowy” jak np. obuwie komunijne.

4. Sklep może anulować zamówienie ze sklepu internetowego w przypadku kiedy klient sklepu stacjonarnego w podobnym czasie kupił dany towar, a system nie zdążył usunąć konkretnego produktu ze stanu sklepu internetowego.

5. Maksymalny czas realizacji zamówienia wynosi do 7 dni roboczych licząc od dnia zamówienia. Czas ten może ulec zmianie w szczególnie uzasadnionych przypadkach, na przykład chwilowego braku zamówionego towaru w magazynie. O takich przypadkach Klient jest informowany pocztą elektroniczną lub telefonicznie z ustaleniem indywidualnego terminu realizacji zamówienia.

6. Płatność za zamówiony towar może nastąpić za pobraniem bezpośrednio przy odbiorze towaru (na terenie Polski, z wyłączeniem okresu przedświątecznego i Czarnego Piątku), poprzez Przelewy24, przelewem na konto bankowe (wyłączeniem dni objętych promocją Czarny Piątek) , numer konta do wpłaty:

Chwali Piętka S.C. Iwona Mach, Robert Mach

08 1090 2590 0000 0001 3484 5761

Santander Bank Polska S.A.

Okres oczekiwania na płatność przelewem wynosi 3 dni, jeżeli w tym czasie płatność nie zostanie zaksięgowana zamówienie zostaje anulowane.

III. Zwroty i wymiana

1. Klient ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, Klient musi poinformować Sklep o swojej decyzji w drodze jednoznacznego oświadczenia, np. za pomocą poczty elektronicznej na adres: sklep@chwalipietka.pl lub wypełniając dostępne w zakładce Zwroty oświadczenie.

2. Sklep gwarantuje prawo zwrotu/wymiany zakupionego towaru pod warunkiem, że towar nie był używany, ani nie został zniszczony lub uszkodzony. Ważne: Metki, zawieszki i inne oznaczenia towaru nie mogą być w żaden sposób naruszone. Za małe, za ciasne obuwie – które było noszone nie podlega reklamacji.

3. Zwracany towar należy odesłać na adres: Sklep Chwali Piętka, ul. Kościuszki 39, 23-400 Biłgoraj z dopiskiem „ZWROT” ,„WYMIANA”, “REKLAMACJA”. Do przesyłki należy dołączyć dowód zakupu (paragon lub FV) wraz z danymi konta bankowego, na które Sklep powinien zwrócić pieniądze – prosimy pobrać, wydrukować i wypełnić “Oświadczenie o odstąpieniu od umowy”, które jest dostępne w zakładce Zwroty. Przesyłkę należy zapakować tak, aby nie została uszkodzona w czasie transportu.

4. Koszt przesyłki zwrotnej pokrywa Klient. Sklep nie przyjmuje przesyłek za pobraniem.

6. W terminie do 14 dni od otrzymania towaru Sklep zwróci Klientowi zapłaconą kwotę (wartość towaru brutto) wskazaną na dokumencie zakupu, przelewem na wskazany rachunek bankowy Klienta.

7. W przypadku wymiany towaru na inny rozmiar całkowite koszty wymiany towaru ponosi Klient. Ponowna wysyłka towaru nastąpi po uiszczeniu przez Klienta kosztów wysyłki na konto Sprzedającego. Z uwagi na podawane na stronie produktu tabele rozmiarów nie ponosimy odpowiedzialności za błędnie dobrany przez Klienta rozmiar. Ponowna wysyłka towaru nastąpi po uiszczeniu przez Klienta kosztów wysyłki na konto Sprzedającego. Koszt przesyłki w przypadku wymiany to 11,99 zł ( przesyłka realizowana przez firmę kurierską InPost). Jeśli klient życzy sobie przesyłkę za pośrednictwem kuriera Pocztex48 koszt takiej wymiany to 12,99zł.

7. Formularz zwrotu do pobrania : FORMULARZ ZWROTU

IV. Ochrona danych osobowych

1. Składając zamówienie Klient zgadza się na przetwarzanie i wykorzystywanie jego danych osobowych w celu realizacji zamówienia. Klient ma prawo wglądu do swoich danych, do ich korekty oraz żądania zaprzestania ich wykorzystywania.

2. Dane osobowe umieszczone w bazie sklepu www.chwalipietka.pl są przetwarzane wyłącznie dla jego potrzeb, nie są udostępniane innym podmiotom. Dane te są gromadzone z należytą starannością i odpowiednio chronione przed dostępem do nich przez osoby do tego nieupoważnione, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 1997r. nr 133 poz. 883).

V. Postanowienia końcowe

1. Właścicielami sklepu www.chwalipietka.pl są:

Iwona i Robert Mach z siedzibą przy ul. T. Kościuszki 154/31, 23-400 Biłgoraj.
Numer NIP: 918-216-76-08
Numer konta bankowego: 08 1090 2590 0000 0001 3484 5761  Santander Bank Polska S.A.

2. Adres prowadzenia działalności jest jednocześnie adresem korespondencyjnym sprzedawcy: Sklep Chwali Piętka, ul. Kościuszki 39, 23-400 Biłgoraj.

Regulamin określa zasady zakupów w sklepie www.chwalipietka.pl.

Wszystkie produkty oferowane w sklepie internetowym są nowe, wolne od wad, znajdują się w naszym magazynie. Zamówienia staramy się realizować na bieżąco  – Twoje zadowolenie jest dla nas NAJWAŻNIEJSZE